top of page
_ID_0099.JPG
Tanıklarımız

Kendimi bildim bileli atlara karşı çok büyük bir sevgim var. O gün yakın arkadaşımın tavsiyesiyle Atlı Sporlara gittiğimde ise ne kadar güçlü, iri, birazcık da ürkütücü olduklarını farkettim. Janis ve ekip arkadaşlarıyla birlikte yaşadığım o gün hayatımın dönüm noktalarından oldu diyebilirim. Bakışları, beni hissetmesi, gücünü bana teslim etmesi ve uyum içinde dolaşmamız, tek hareket etmemiz beni hem şaşırttı hem de rahatlattı.
Ve o günden sonra, iş, aile, ilişkiler anlamında herşey çok daha akışında, rahat ve kendinden olmaya başladı.

Nuray Güldamla

Varmak istediğim yere odaklanmamı sağlayan, beni cesaretlendiren ve engellerimi kaldıran en iyi yol arkadaşım atlar, tarifsiz rehberliğiniz için teşekkürler Janis.

Ulduz Azad

Janis’in Rehberliğinde, At ile içsel yolculuk buluşması sanki benim yüzyıllardır tanıdık bir duygumun ortaya çıkmasına vesile olmuştur. 

Unuttuklarımı hatırlatan ve kendi gücümün At ile birleştiğinde muhteşem bir harmoninin ortaya çıkışını yaşamak;  içimi kıpırdatan ve bakış açımı değiştiren  harika bir deneyim oldu.

Çiğdem Tatlısert

Atlarla ilk karşılaştığım andaki fotoğraflarımla deneyim sonrasındaki fotoğrafları karşılaştırdığımda, sadece vücut dilimden bile değişimin büyüklüğünü anlayabiliyorum. Gerginlikten rahatlığa, güvensizlikten güvene, karmaşık düşüncelerden netliğe, çekingenlikten samimiyete doğru bir değişimin fotoğrafları bunlar. Kısa bir sürede böylesine derin bir etki çok şaşırtıcı gelse de gerçek ve kalıcı olduğunu biliyorum çünkü etkilerini yaşamaya devam ediyorum. Bu farklı deneyimi, bilgisi, deneyimi ve yaklaşımıyla daha da zenginleştiren Janis'in katkıları için de ayrıca teşekkür ederim.

Süreyya Kral

İlk defa bir atla yanyana geldim. Oldukça heybetli ve ürkütücü geldi başlarda. Onunla yürürken korktum zarar verebileceğini düşünürek. Fakat seans sırasında aldığım yönlendirmeler beni rahatlattı ve yavaş yavaş duruşum değişmeye, korkumu tamaman üzerimden atamasam da onunla başetmeye başladım. Korkumu gözlemlemek, nasıl başladığını ve büyüdüğünü görmek ve aslında 
başta heybetli ve ürkütücü gelen o hayvanın ne kadar naif, sevgi dolu, benimle beraber hareket eden ve bana beni yansıtan bir öğretmen olduğunu farketmek paha biçilemezdi. Korkuya olan bakışım değişti diyebilirim. Bu güzel deneyim için Janes ve Ulduza vee o güzel fotoğrafları için Çiğdem'e sonsuz teşekkürler..

Özlem Yılmaz

Çok uzun yıllar önce atlarla olan ilk deneyimimi ailemle çıktığım pazar gezilerinden birinde yaşamıştım. Bu eğitime katılırken aklımda ve içimde olan tek şey yıllar öncesinden kalan sıcak anıların verdiği tatlı hissiyatken, bu güçlü varlığın yanına yaklaştığım anda içimi tatlı bir telaş ve sonrası daha da yakınlaştıkça, hacmi ve gücü karşısında ufak bir korku yer almaya başladı. Seans boyunca Janis’le olan iletişimimde bu korkunun altında yatan sebeplerin ve içsel dürtülenmelerinin farklı olduğunu anladım. Yaşamış olduğum bu farkındalıklar üzerinden profesyonel hayatımda da farklı kapılar açacak olan olumlamalara olan yönlendirme için Janis’e sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum. 

Okan Oktay

bottom of page